Srovnání termosek na zimní výlety

Jak si vybrat správnou termosku

Anna Zelená, 21. 1. 2021
Další článek

V Jeseníkách zítra napadne 70 cm nového sněhu a na Sněžce bude foukat vítr s nárazem až 160 km/h. Dobře, na předpověď počasí odborníci rozhodně nejsme, ale čemu rozumíme, je správná výbava na pořádný zimní výlet. Proto vám dnes představíme termosky, ve kterých vydrží pití teplé, i kdybyste se ztratili nebo zapadli v závějích.

Termosky pro vás určitě nejsou nic nového. Patří mezi nejpraktičtější věci, které si s sebou můžete zabalit na výlet na běžkách nebo na túru do hor. Podle čeho si ale vybrat tu pravou?

Zásadně se liší ve dvou parametrech – materiál a zavírací mechanismus. Nejhůř fungují plastové termosky, které tekutinu uchovají teplou jen asi 6 hodin. Termoska s nerezovou vložkou zvládne klidně až o 10 hodin více. Jako první se vám asi vybaví klikací systém pro otevírání termosky, ale šroubovací uzávěr je spolehlivější, nemůže se rozbít a lépe se čistí. Ve Freshlabels nezapomínáme ani na dobrý design a udržitelnost, pojďme se podívat na naše oblíbené termosky víc zblízka.

Oregonský brand vyrábí kvalitní termosky z nerezové oceli, které jsou 100% recyklovatelné a neobsahují BPA, ftaláty ani toxiny. Hydro Flask získali náš Sustainable tag, protože kladou také velký důraz na férové pracovní podmínky ve své čínské továrně a věnují se charitativnímu programu Parks for All.

Hydro Flask vyniká funkčností – nápoj udrží teplý 12 hodin a studený 24 hodin díky vakuové izolaci TempShield a šroubovacímu uzávěru. Jelikož jde o dvouplášťové termosky, můžou být těžší, proto do batohu na celodenní výlety doporučujeme odlehčenou variantu klasické Hydro Flask, protože každý gram navíc se počítá!

 • Udržitelný průkopník funkčnosti
 • Nápoj udrží teplý až 12 hodin
 • BPA-free, plně recyklovatelné termosky s doživotní zárukou a lidským přesahem

Tato americká značka, kterou založil samotný vynálezce vakuové termosky z kovu vás rozhodně nezklame. Termoska Legendary Classic o objemu 1,9 l udrží teplý nápoj až 45 hodin! Dobře se drží díky pohodlné rukojeti a víčko lze použít jako pohárek k pití. Samozřejmostí je 100% těsnost a materiály bez BPA.

Během své existence zdokonalili ve Stanley svůj ikonický výrobek natolik, že během testů kvality dokázal zachytit kulku, přežít přejetí traktorem nebo odolat pádu z letadla. Ano, tahle termoska je definice odolnosti a v nejbližší době se vám nerozbije (nejspíš ji budou používat i vaše pravnoučata).

 • Outdoorový brand s více než stoletou tradicí
 • Odolné a spolehlivé termosky s důrazem na praktičnost
 • Nejlepší nerezová ocel 18/8

Klean Kanteen termosky jsou vyrobeny z pevné 18/8 nerezové oceli bez toxinů a BPA. Díky dvojité stěně a vakuové izolaci Climate Lock vydrží nápoje horké 20 hodin a ledové 50 hodin! Nejpraktičtější součást je těsnící šroubovací uzávěr se smyčkou, takže můžete láhev připnout jednoduše na batoh.

Klean Kanteen produkty jsou vyráběny ručně v Číně v sociálně a ekologicky zodpovědných továrnách, které musí splňovat vysoké standardy kvality. Patří také mezi organizaci 1% for the Planet, což znamená, že jedno procento ze svého ročního obratu přímo věnují některé za schválených neziskových organizací zabývajících se environmentální ochranou.

 • Odolné, těsnící a bezpečné bez BPA
 • Rodinná firma z Kalifornie, které záleží na životním prostředí
 • Horké nápoje vydrží teplé až 30 hodin

Dopper, to jsou barevné lahve a termosky, které udrží váš nápoj teplý 9 hodin a studený až 24 hodin. Koupí produktů od této holandské značky podpoříte Dopper Foundation, která investuje 5 % z každé prodané znovupoužitelné lahve do instalace vodních toků v Nepálu. Díky tomu má už přes 10 000 obyvatel přístup k pitné vodě a sociálnímu zařízení.

Dopper je výjimečný svou trojdílnou konstrukcí. Můžete sundat pouze víčko a pít přímo z lahve, nebo odšroubovat celou vrchní část, která se dá využít jako kalíšek na pití. Lahve jsou navíc myčka friendly 😉

 • Víceúčelové lahve od holandské sustainable značky
 • Praktická trojdílná konstrukce
 • Za každý prodaný kus přispěje společnost 5 % z ceny na Dopper Foundation

Milujeme inovativní produkty a jsme rádi, že díky našim oblíbeným značkám už můžeme vyrazit na výlet s horkou polévkou, která zůstane teplá v boxu na jídlo od Hydro Flask nebo Klean Kanteen. A v létě vyměníme polévku za zmrzlinu!

Na závěr musíme zmínit i termohrnky, které sice neudrží nápoje teplé tak dlouho jako termosky, ale můžete je využít na kávu to-go (i to je teď takové zimní adventure). Kromě toho, že jsou ekologičtější variantou jednorázových kelímků, můžou taky posloužit jako stylový doplněk.